Sídlo spoločnosti má v podnikaní veľký význam

Ak ste sa rozhodli podnikať, určte nepodceňujte význam zavedených systémov a postupov, ktoré sú už rokmi overené a dobre fungujúce. Podobne to platí aj pri sídle vašej spoločnosti. My vám okrem iného povieme aj to, ako si ho jednoducho zriadiť na úplne inej adrese, než je vaše trvalé bydlisko.

Sídlo spoločnosti má v podnikaní veľký význam
Sídlo spoločnosti má v podnikaní veľký význam (Foto: unsplash.com)

Strategické plány nestačia

Aby ste sa dopracovali k nejakému cieľu, potrebujete mať oveľa viac než len strategické plány. Musíte ich nejakým spôsobom aj uskutočniť. V podnikaní to bez určitej právnej formy spoločnosti určite nepôjde. Máte ideálny nápad, ste si istí, že sa uplatní na trhu a v širokej konkurencií? To je síce fajn, ale bez spoločnosti a právneho zastúpenia sa ďaleko nedostanete. Potrebujete svoju s.r.o. alebo živnosť.

Ktorá forma spoločnosti je výhodnejšia?

Odpoveď na túto otázku by ste mali nájsť po zvážení všetkých plusov a mínusov, ktorými tieto právne formy podnikania disponujú. Najobľúbenejšie sú u nás „sročky“ a o ich výhodách sa môžete presvedčiť po rýchlom založení spoločnosti, ktoré vám sprostredkuje špecializovaná spoločnosť.

Potrebujete svoje sídlo

Pred tým, než sa rozhodnete si založiť svoju spoločnosť, by ste si ale mali uvedomiť aj fakt, či máte kde podnikať. Je nutné pri zápise sa do obchodného registra zapísať s konkrétnym sídlom spoločnosti. Niečo ako vaša kancelária, z ktorej budete riadiť všetko ostatné. Nemáte vhodné priestory? Ponúkame vám sídlo spoločnosti, ktoré rovnako ako jej založenie za vás urobia skúsení odborníci. Ak si myslíte, že sa zaobídete aj bez neho, opak je pravdou.

V čom vám pomôže?

V prvom rade získate konkrétnu adresu pre vašu spoločnosť, a pritom nemusíte vlastniť žiadne fyzické priestory. Prenájom tohto druhu je oveľa lacnejší a pohodlnejší. Ani lokalitu podniku by ste nemali podceňovať. V očiach budúcich a spokojných klientov, bude vyzerať vaša spoločnosť potom lepšie.

Dalo by sa povedať, že je to aj určitá forma virtuálnej kancelárie, lacnejšia a nenáročná na údržbu, čo vám samozrejme ušetrí aj čas. Sídlo spoločnosti je plne v súlade s legislatívou a môžete si ho zriadiť v priebehu niekoľkých dní. Takže teraz je ten najlepší čas na to, aby ste sa o všetkých výhodách virtuálneho sídla spoločnosti presvedčili aj sami.

Text: PR