Praktické rady, kam doma schovať hotovosť

Častejšie riešime situáciu ako minúť peniaze bez vytvárania dlžôb, ako mať tak voľnú hotovosť. Práve pre občasné finančné „suchoty“ by sme mali mať vytvorenú dostatočnú úsporu. O tejto rezerve však nikomu nepovedzte. Najmä nie deťom a partnerovi, to sú najväčší drankači a minuli by rezervu skôr ako ju stihnete vytvoriť.

Praktické rady, kam doma schovať hotovosť
Praktické rady, kam doma schovať hotovosť (Zdroj: unsplash.com)

Poďme ukryť tajné peniaze na horšie časy. Peniaze pod matrace a zakopanie peňazí nechajte babičkám, pretože tieto dva spôsoby sú prvou voľbou hľadania v prípade núdze. Najbezpečnejšou alternatívou je vkladať peniaze na nový sporiaci účet, kde sa dokonca peniaze úročia a sú k dispozícii viacmenej kedykoľvek. Ak ste však zástanca hotovosti, aj tu máme niekoľko tipov.

Ak však potrebujete peniaze schovať, potom ich môžete ukryť do špinavej ponožky naspodok pracieho koša. Kto by chytal špinavé ponožky. Ale tu hrozí riziko, že niekto iný dá prať špinavé prádlo, radšej na to myslite.

Ďalšou možnosťou je nalepiť obálku s tajnou hotovosťou na spodok šuflíkov alebo za zrkadlo. Možností je nekonečne veľa. Hlavným predpokladom je uložiť tajné peniaze na tajné miesto, bez toho aby ktokoľvek o nich vedel, že existujú.

Dobrou variantou je aj domáci trezor, ktorý ochráni vaše peniaze nie len pred tými, ktorý by na ne siahať nemali, ale aj pred živlami ako sú oheň a voda. Treba však vybrať trezor, ktorý dané spomienky spĺňa.