Kde všade vám priamočiare pohony TMP môžu pomôcť

Fungovanie všetkých strojov je zaistené dokonalým princípom organizácie jednotlivých mechanizmov, ktoré musia do seba správne zapadnúť. Pre svoje bezkonkurenčné funkcie by ale mali disponovať vlastnosťami tej najvyššej triedy. Priamočiare pohony a prevodovky sú z tohto pohľadu jednou z najlepších volieb, o čom sa teraz spolu s nami môžete presvedčiť.

Kde všade vám priamočiare pohony TMP môžu pomôcť (Foto: unsplash.com)

Mechanizmy pre kontrolovaný zdvih, posun alebo vyklopenie

Jednotky pohonu súčasných strojov majú konštrukcie, ktoré zaisťujú pohyb na základe určitého prevodu, ten špecifikuje špeciálny tvar pevnej závitovkovej prevodovky, ktorá je vyrobená z kvalitných materiálov, modernou technológiou, čo samozrejme zaručuje ich vysokú spoľahlivosť a dlhú životnosť.

Z hliníkovej zliatiny SGAL Si91 UNI a tie väčšie telesá zasa zo sivej liatiny. Môžete si ich objednať s motorom alebo bez, k dispozícii je možnosť upnutia na pätku alebo si vybrať špeciálne prevodovky pre veľký rozsah výkonov a otáčok. Ak by ste potrebný prevodový pomer potrebovali aj napriek tomu ešte zvýšiť, je to možné spojením dvoch závitovkových prevodoviek, všetko pre rôzne montážne potreby a funkcie.

Použitie prevodoviek a pohonov

Rozsah aplikácií je extrémne široký. Dopravníky, transportéry, výťahy, čerpadlá, miešačky, pohony brán, kovoobrábacie stroje, vrátane vykonávaného frézovania. Jednoducho všade tam, kde je nutné vykonať spomínaný kontrolovaný zdvih alebo posun.

Závitovkový prevod dôležitého priamočiareho pohonu TMP je základom jeho konštrukcie. Dodáva sa v dvoch prevedeniach tohto prevodu:

  • štandardný – na jednu otáčku vykoná zdvih 1 mm
  • prevod L – kde skrutka vykoná axiálny zdvih 0,25 mm

Samozrejme, aj tu sa dodávajú pohony na požadovaný a rôzny zdvih, takže si tu tiež môžete vybrať to správne riešenie.

A v prípade, že budú tieto mechanizmy v najbližšej dobe predmetom vášho záujmu, najlepšie urobíte, ak navštívite priamo stránku forin.sk

Text: PR