Chyby, ktoré vám môžu sťažiť úspešné podnikanie

Vstup do podnikania je riskantný a úspech nie je vôbec zaručený. Ak sa však vyhnete chybám, ktoré by vám na ceste k úspechu mohli spôsobiť problémy, môžu byť vaše kroky istejšie. Poďte sa spolu s nami pozrieť na hlavné chyby, ktorým by ste sa mali vyvarovať.

Chyby, ktoré vám môžu sťažiť úspešné podnikanie
Chyby, ktoré vám môžu sťažiť úspešné podnikanie (Foto: unsplash.com)

Nesprávny alebo neúplný marketingový prieskum

Výskumom je potrebné pochopiť, či má váš nápad šancu na prežitie a či sú vaše ceny konkurencieschopné a môžu zabezpečiť ziskovosť. Väčšina zlyhaní je spôsobená skutočnosťou, že nováčikovia si nenašli čas na štúdium relevantnosti svojich podnikateľských nápadov a ich prežitia v trhových podmienkach. Trh má svoje vlastné zákony a vaše túžby sa nie vždy zhodujú s hospodárskou realitou.

Neznalosť svojej klientely a trhu

Ak ste nevykonali dôsledný prieskum trhu, existuje riziko, že nesprávny produkt predáte nesprávnym ľuďom. Aby ste tomu zabránili: – využite skúsenosti konkurentov – uskutočnite terénnu štúdiu potrieb zákazníkov a zistite najnovšie spotrebiteľské trendy. Nezabudnite ani na kvalitu. Aktuálna cena certifikátu ISO 9001 vás predsa nezruinuje.

Slabé finančné plánovanie

Je pre nováčikov veľmi dôležité. Nedostatok kapitálu, plánov, odborného poradenstva môže viesť k problémom. Kapitál je dôležitý pre prežitie a nezávislosť vášho podnikania. Je to indikátor zdravia vášho projektu. Tak si jeho využitie dobre naplánujte.

Vysoké očakávania

Je dôležité urobiť si realistické predpovede o vašom obchodnom potenciáli. Pri začatí podnikania sa dá ľahko uniesť eufóriou a nadmerným optimizmom, tomu by ste ale mali zabrániť. Príliš optimistické predpovede o predajnom trhu sú častou chybou začínajúcich podnikateľov.

Venujte sa radšej spôsobom, ako získať iné hodnoty. Veľmi veľký dôraz dnes ľudia a spoločnosť kladú na minimálnu záťaž podnikania na životné prostredie. A certifikátom ISO 14001 dáte svojmu okoliu najavo, že vám na týchto veciach naozaj záleží.

Text:PR