Výhody magnetických odlučovačov

Magnetické odlučovače sa využívajú v rôznych odvetviach priemyslu. Spôsob separácie a konkrétny typ závisia od požadovanej kapacity a separovanej zmesi. Na oddelenie feromagnetických častí sa využívajú aj magnetické dosky, ktoré sa montujú nad pásovým dopravníkom.

Výhody magnetických odlučovačov
Výhody magnetických odlučovačov (Foto: magneticke-separatory.sk)

Magnetické odlučovače pre suché zmesi

Použiť magnetické odlučovače pre suché zmesi sa môžu pri automatickom alebo ručnom čistení. Separátory s automatickým čistením môžu byť jednostranné, obojstranné, môže ísť aj o magnetický valec alebo separátor nad dopravník.

Obojstranný magnetický separátor je vhodný do prevádzok, kde je potrebné kontinuálne čistenie hlavne v potravinárskom, chemickom a plastikárskom priemysle. K výhodám jednostranného odlučovača patrí vysoká účinnosť separácie, menšie priestorové nároky a možnosť separovať nečistoty veľkosti od 1 mikrónu.

Špeciálna magnetická doska nad dopravníkový pás sa využíva pri triedení komunálnych odpadov, recyklácii a spracovaní druhotných surovín. Odlučovač s automatickým čistením je určený predovšetkým na odstránenie väčších feromagnetických častíc z dopravníkového pásu.

Magnetické odlučovače pre tekuté zmesi

Aj odlučovače pre tekuté zmesi môžu mať automatické alebo ručné čistenie. Separátory s ručným čistením sú magnetické tyče, magnet pre textilné filtre, zakrytovaný magnetický rošt, prietokový magnetický separátor MF, s automatickým čistením sú zasa separačné nádoby.

Magnetické separačné nádoby sú určené do prevádzok s potrebou separácie väčšieho množstva kovových častíc a využívajú sa hlavne v strojárskom priemysle. Silnými stránkami magnetických tyčí je hlavne extra silný magnet a možnosť vyrobiť tyč rôznych rozmerov podľa potrieb zákazníka. Zakrytovaný magnetický rošt je zasa odolný voči vlhkosti, má vysokú magnetickú indukciu a magnety sú chránené pred poškodením. Všetko ideálne riešenia pre triedenie špecifického odpadu, s ktorým tak už nebudete mať žiadne problémy.

Text:PR