Ako si vytvoriť e-shop bez pomoci profesionála

Ak ešte nemáte vytvorený e-shop a neponúkate tovar aj na internete, tak akoby vaša firma ani neexistovala. Množstvo ľudí momentálne uprednostňuje práve nakupovanie cez internet – je to rýchlejšie a pohodlnejšie, nakupujú priamo zo svojej obývačky. Vytvorenie vlastného e-shopu vám teda zvýši zisk a aj počet nových zákazníkov. No a na to, aby ste si ho vytvorili nepotrebujete žiadneho odborníka, pretože to zvládnete aj sami. Ale ako?

Ako si vytvoriť e-shop bez pomoci profesionála (Foto: pixabay.com)

Na to, aby ste si vytvorili e-shop musíte postupovať podľa presného návodu, ktorý nájdete bežne na internete, no v skratke vám ho opíšeme aj v tomto článku. Ako prvé si musíte zvoliť vhodný názov e-shopu alebo teda webovej stránky. Malo by to byť čo najjednoduchšie, výstižné a ľahko zapamätateľné. Ideálne aby sa váš e-shop volal tak isto, ako vaša firma.

Ďalej si vyberiete, v akom systéme si chcete e-shop vytvoriť. Možností je viacero a je len na vás, čo vám bude viac vyhovovať. Každý z týchto nástrojov má iné prostredie, iné funkcie a iné postupy tvorenia vašej stránky. Najlepšie je vybrať si podľa recenzií alebo si ich všetky vyskúšajte. Návrh e-shopu si nemusíte dávať robiť u grafika, stačí, keď si na internete zakúpite šablónu. Ešte je potrebné všetko jej prispôsobiť a hotovo! Váš e-shop je pripravený na prvých zákazníkov.