Neoddeliteľná súčasť kancelárie – kancelárska stolička! Ako si vybrať tú správnu?

Ak  sedávate za kancelárskym stolom každý deň aspoň 8 hodín, tak určite viete, aké dôležité je mať správnu a hlavne pohodlnú kancelársku stoličku. Ak ste zvolili nesprávnu stoličku, môže vás bolievať krk, chrbtica a aj zadok. Čo treba zvážiť pri výbere tej správnej a pohodlnej stoličke?

Neoddeliteľná súčasť kancelárie – kancelárska stolička! Ako si vybrať tú správnu?
Neoddeliteľná súčasť kancelárie – kancelárska stolička! Ako si vybrať tú správnu? (Foto: unsplash.com)

Prečo investovať do kancelárskej stoličky?

V prípade, že celé dni sedávate v kancelárií a pracujete za počítačom, je dôležité, aby ste si dávali pozor na to na čom sedíte a v akej polohe sedávate. Prvou výhodou kvalitnej kancelárskej stoličky je, že sa vaše operadlo prispôsobí polohe chrbta. Bude vám to veľmi pohodlné a zároveň vás nič nebude bolieť. Ďalšou výhodou takýchto stoličiek je polohovateľnosť, čiže sa ľahko prispôsobia vašim potrebám. Môžete si prispôsobiť v akej výške budete sedieť, čiže si nemusíte ku každému stolu kupovať osobitnú stoličku. Na nesprávne zvolenej stoličke hrozia problémy s chrbticou aj rôzne ďalšie bolesti a zdravotné problémy. Zvoľte kvalitu a choďte do DXRacer čo potvrdzujú skúsenosti zákazníkov.

Čo zvážiť pri jej výbere?

Prvú vec, čo by ste mali zvážiť, je čas, ktorý na danej stoličke denne strávite. Čím je to dlhšie, tým by ste mali viac investovať. Drahšie stoličky sú totiž oveľa viac ergonomickejšie, majú lepšie prepracovanie, viacej technických vymožeností a sú vyrobené z lepších materiálov.

Všímajte si na vašej stoličke všetko. Výšku a tvar operadla, pohodlnosť sedadla a jeho tvar, bočné operadlá na ruky, ktoré by ste taktiež mali mať v ideálnej výške pre vaše ruky. Ak požadujete aj opierku na hlavu alebo ste príliš vysokí na obyčajnú stoličku, nezabudnite si obhliadať hlavne také.