Ako aplikácie pomáhajú aj malému a strednému podnikaniu

Dosť veľa podnikateľov – obzvlášť tých s menším obratom – stále verí, že pre propagáciu na internete stačí mať Facebook stránku. Je zadarmo, na Facebooku je každý a tvrdí to aj pani marketérka. Bez ohľadu na veľkosť obchodu či podujatia, vlastná aplikácia v telefónoch zákazníkov dokáže nakopnúť váš predaj.

Ako aplikácie pomáhajú aj malému a strednému podnikaniu
Ako aplikácie pomáhajú aj malému a strednému podnikaniu (zdroj: unsplash.com)

1. Ľahšie propagujete konkrétny tovar a služby. Vlastný kanál – vlastné pravidlá. Šetríte peniaze na iné techniky a kanály propagácie. Aplikácia sa môže stať skvelým marketingovým nástrojom, obzvlášť pri opakovaných akciách.
2. Investícia do budúcnosti. Aplikácia sa dá rozvíjať, plniť obsahom a novinkami – ak máte vybudované základy, ľahšie sa vám bude budovať vrch. Ide aj o hodnotu pre verných zákazníkov.
3. Ste na očiach. Dnes ľudia hľadia hodiny do obrazoviek svojich smartfónov. Medzi ikonami môže tróniť tá vaša, neprehliadnuteľná, neustále pripomínajúca zákazníkom, že ste tu a ste pripravení ich kedykoľvek obslúžiť v reálnom čase. Aplikácia je nástroj na budovanie značky.
4. Lepšia interakcia so zákazníkmi. Ankety, recenzie, dosah na overených (tzn. Z pohľadu marketingu tých najkvalitnejších) zákazníkov. Cez aplikáciu môžete získať lepší feedback, lepšiu odozvu a lepšie improvizovať a hľadať nedostatky z pohľadu nakupujúceho.
5. Aplikácia zvyšuje vašu cenu. Morálnu aj reálnu vyjadriteľnú v peniazoch. Kto má aplikáciu, rozumie sa tepu doby a uberá sa modernou cestou. Aplikácia zvyšuje nielen vašu cenu, ale aj váš image. Tvorba mobilných aplikácií je pritom dnes dostupnejšia než kedykoľvek predtým.
6. Pomáha akciám. Ak usporiadate nejaký časovo ohraničený event – trebárs percentuálnu zľavu pri nejakej príležitosti – najlepšie o tom dáte vedieť cez vlastnú aplikáciu. Zároveň je komunikácia so zákazníkom týmto pádom najjednoduchšia.
7. Predbehnete konkurenciu. Ak konkurencia aplikáciu má, a vy nie – sú to oni, ktorí majú navrch. Pomocou dobre odladenej appky môže aj malá ryba na trhu konkurovať veľkej.

Komerčný článok