Praktické tipy pre vaše podnikanie sú o rozumných riešeniach

Podnikanie so sebou prináša mnoho náročných úloh. Prinášame vám dva tipy pre úsporu času a finančných prostriedkov vašej spoločnosti s ručeným obmedzením.

Praktické tipy pre vaše podnikanie sú o rozumných riešeniach
Praktické tipy pre vaše podnikanie sú o rozumných riešeniach (Foto: m2b.sk)

Výhodná kúpa s.r.o s DPH

Ak nechcete absolvovať celý proces registrácie spoločnosti do obchodného registra a pre daňové povinnosti, ktorý často trvá niekoľko týždňov, môžete tento problém obísť kúpou s.r.o s DPH na predaj. Má to svoje výhody:

  1. Výhodou kúpy s.r.o. s DPH, ktorá je na predaj, môže byť už spomínaná časová úspora. Je to hlavne úspora času na pridelenie IČO, DIČ a IČ DPH.
  2. Druhou výhodou je obídenie povinnosti platiť zábezpeku na daň daňovému úradu. Pri registrácii s.r.o. pre DPH ako platiteľa DPH, má každá spoločnosť povinnosť zložiť daňovému úradu zábezpeku na daň. Ak sa obávate, že by vám daňový úrad určil príliš vysokú zábezpeku, kúpou s.r.o s dph na predaj môžete toto riziko obísť.
  3. S.r.o. s DPH na predaj sú výhodnou kúpou tiež vďaka možnosti okamžitej možnosti uplatnenia odpočtov DPH.

Medzi s.r.o s DPH na predaj nájdete spoločnosti, ktoré už majú podnikateľskú históriu aj ready made s.r.o., teda novozaložené spoločnosti bez podnikateľskej histórie. V cene s.r.o. s DPH na predaj je vo väčšine prípadov aj možnosť rozšírenia predmetu podnikania, ako aj zmeny adresy, názvu a sídla spoločnosti a vypracovanie potrebných dokumentov.

S.r.o s DPH na predaj — na čo si dať pozor?

  • Pri kúpe existujúcej s.r.o s DPH, ktorá je na predaj sa vopred presvedčte, či je spoločnosť registrovaná ako riadny platiteľ DPH. Ak by bola registrovaná ako neplatca DPH, nemali by ste právo na odpočet dane.
  • Zistite si, aké zdaňovacie obdobie má daná spoločnosť (mesiac alebo štvrťrok).
  • Preverte si, či sa spoločnosť nenachádza na čiernej listine portálu Finančnej správy.
  • Preverte si danú spoločnosť a jej podnikateľskú históriu. S.r.o s DPH na predaj by nemala mať žiadne záväzky.

Lukratívna adresa a úspora nákladov

Pre začínajúce podnikanie je často finančne náročné prevádzkovať vlastné kancelárske priestory. V takomto prípade je riešením prenájom registračného sídla firmy. Registračné sídlo firmy Bratislava 3 vám poskytne adresu sídla spoločnosti v hlavnom meste. Využitie prenájmu registračného sídla firmy je výhodné pre podnikateľov z Bratislavy aj celého Slovenska.

Okrem adresy sídla spoločnosti vám prenájom registračného sídla poskytne možnosť stretnutia s klientmi v reprezentatívnych priestoroch, správu pošty, telefonické a a prípadne aj iné služby. Za minimálne náklady tak získate lukratívne miesto sídla vašej firmy.

Text:PR