Nestíhate pracovné úlohy? Máme pre vás tipy ako si organizovať čas v práci

Medzi neúspešných ľudí patria tí, ktorí si dostatočne nevážia svoj čas a zbytočne ho míňajú. Neuvedomujú si, že ak by svoj čas využili efektívnejšie, tak by sa im aj lepšie darilo. Ako sa stať úspešným človekom a správne si organizovať svoj pracovný čas?

Nestíhate pracovné úlohy? Máme pre vás tipy ako si organizovať čas v práci (Foto: unsplash.com)

Plánovanie dňa vopred

Jedným z najefektívnejších spôsobov, ako využiť svoj čas naplno, je plánovanie nasledujúceho dňa. Každý večer by ste si mali sadnúť, spísať úlohy na ďalší deň a zoradiť ich podľa dôležitosti. Inak sa toto plánovanie nazýva aj „TO-DO“ list. Zaznačte si tam všetky pracovné úlohy aj prípadné stretnutia. Každú splnenú úlohu si potom zaškrtnite.

Kedy pracujete najproduktívnejšie?

Každý človek má svoje špecifické časy, kedy sa cíti najproduktívnejšie a má chuť do práce. Niektorí ľudia sa cítia pripravení na prácu ráno, iný zas v poobedných hodinách. Niektorí dokonca pracujú v noci, lebo im to ide najjednoduchšie. Takto využijete čas maximálne a to čo robíte vás bude baviť. Práca vám pôjde jednoducho od ruky.

Časový limit

Je dobré, keď si na každú pracovnú úlohu dáte aspoň približný časový limit. Pomáha to proti prokrastinácií alebo aby sme od práce stále odbiehali. Po uplynutí tohto limitu si môžete dať pár minútovú pauzu a odreagujte sa. Postupne sa z toho stane hra a prekonávanie vlastných limitov.