Mobil pre podnikateľa – na čo všetko myslieť, keď si kupujete telefón

Práca podnikateľa sa od práce bežného zamestnanca firmy odlišuje aj v tom, že okrem samotného výkonu potrebuje podnikateľ častokrát aj zháňať klientelu a využívať tak nástroje podporujúce jeho zárobkovú schopnosť. Asi najčastejšie používanými nástrojmi sú pri tomto druhu práce počítač a mobilný telefón.

Mobil pre podnikateľa – na čo všetko myslieť, keď si kupujete telefón
(zdroj: unsplash.com)

Bez telefónu sa dnes podnikať nedá

Komunikácia býva pri podnikateľskej činnosti výraznou súčasťou pracovnej náplne. Hoci donedávna ešte fungovala na veľkej báze komunikácia cez počítač, dnes si už aj e-maily a internetovú komunikáciu najčastejšie vybavíte na telefóne. Existujú dokonca aj aplikácie, vďaka ktorým môžete na mobile podpisovať zmluvy v elektronickej forme, rýchlo si dohľadáte informácie o klientovi, prípadne schválite či pošlete nejakú platbu. Zakúpenie mobilného telefónu je teda veľmi dôležitým a obvykle prvým krokom na začiatku podnikania. Ak vyberáte online, nezabudnite ani na online zľavy, zľavové kódy a akcie, všetky na jednom mieste nájdete prehľadne na stránkach www.zlavovy-kod.sk.

Dve SIM karty vám zjednodušia život

Pri kupovaní telefónu určeného na podnikateľskú činnosť je dobré zamerať sa na dve hlavné oblasti: fyzické prevedenie telefónu a jeho tarifu. Mobilní operátori ponúkajú pre podnikateľov samostatné produkty so zvýhodnenými službami, ku ktorým je za zvýhodnenú cenu aj konkrétny model. Ak budete používať na podnikateľské a súkromné účely iba jeden telefón, je dobré zakúpiť si model so systémom dvoch SIM kariet. Ľahšie si tak môžete mobilnú tarifu odčítať z daní a zároveň dokázať, že bola použitá naozaj iba na podnikateľské účely.

Nemusí byť štýlový, ale…

Hoci vzhľad telefónu nie je rozhodujúci, mali by ste brať do úvahy niektoré jeho aspekty. Predovšetkým veľkosť displeja je kľúčová, najmä ak budete neskôr pracovať s dokumentmi, ktoré si chcete v telefóne otvoriť a prezrieť. Materiál je tiež dôležitý – ak veľa cestujete, prípadne sú súčasťou vašej práce náročnejšie fyzické úkony, vyberajte z odolnejších modelov, ktoré sa nezničia po prvom páde. Myslite aj na výdrž batérie. Pri podnikaní by malo byť základnou požiadavkou, aby batéria vydržala nabitá aspoň 24 hodín. Ak hľadáte konkrétne mobily, pozrite najlepšie mobilné telefóny na stránkach Nákupnej poradne.