Prečo závisí používanie tonerov od správnosti ich výberu?

Každá jedna tlačiareň disponuje vybavením, ktoré by nám malo uľahčovať prácu s dokumentmi, ktoré potrebujeme pre svoju potrebu v práci alebo osobnom živote. Tlačiareň je zariadenie, ktoré pomocou špeciálnej technológie a náplne prenesie na papier požadovaný text, ktorý sme vypracovali v používanom editore. Aby vám ale fungovali dlhodobo, potrebujete si ich vedieť správne vybrať.

Prečo závisí používanie tonerov od správnosti ich výberu?
Prečo závisí používanie tonerov od správnosti ich výberu?(Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Výber tlačiarne

Pri kúpe novej tlačiarne si musíte položiť niekoľko dôležitých otázok. V prvom rade by vám mal byť jasný účel jej nákupu. Potrebujete ju na domácu tlač alebo do kancelárie. Od toho potom záleží, koľko a v akej rýchlosti a kvalite budete mať k dispozícií vytlačených papierov.

Určite si budete vyberať aj podľa značky. Do kancelárie sa hodí tlačiareň, do ktorej môžete bez najmenších problémov zohnať cartridge HP 301. Špeciálna náplň vo väčšom objeme, ktorá aj niečo vydrží.

V závislosti od typu tlačiarenského zariadenia bude rozhodovať aj typ náplní. Môže to byť atramentová a v mnohých prípadoch lacnejšia verzia, alebo si zaobstaráte laserovú tlačiareň, ktorá vydrží dlhšie, ale jej nákup vás môže stáť viac. Z dlhodobého hľadiska je to ale efektívnejšia voľba.

Do laserovej tlačiarne si budete musieť kupovať napríklad kvalitný toner CE285A, je kompatibilný s tlačiarňou HP a spĺňa normy.

Kvalita doplnkov

K tlačiarni budete potrebovať samozrejme aj papier. Možno si poviete, že je to bezvýznamná vec a v každom jednom obchode je ho viac než dosť, ale práve kvalita, hustota a gramáž papiera môže byť niekedy dôvodom na nižšiu kvalitu výslednej tlače, z ktorej ste neprávom obvinili tonery.

Údržba

Aj tlačiareň sa musí udržiavať v dobrom a bezchybnom stave. Niektoré najmodernejšie modely majú automatické čistenie trysiek a iné musia počkať na váš pokyn. Dlhodobo vypnutá tlačiareň môže mať pri opätovnej prevádzke a spustení problém, pozor na to, ak potrebujete niečo na rýchlo vytlačiť. Nepodceňujte ani jednu spomenutú vec a majte pri výbere šťastnú ruku.

Text:PR