O najlepší mobil na trhu sa značky aj firmy bijú

Rok 2018 priniesol na trh prepracované inteligentné telefóny, na ktorých si výrobcovia dali naozaj záležať. Bitka o to, ktorý z nich bude telefónom roka sa už začala. My sme sa pozreli na tie, ktoré s operačným programom Android zabojujú o svojho „diváka“.

O najlepší mobil na trhu sa značky aj firmy bijú
O najlepší mobil na trhu sa značky aj firmy bijú (Foto: unsplash.com)

Samsung je Top

Samsung Galaxy Note 9 je inteligentný telefón ktorého predstavenie bolo vo veľkom štýle. Tvorcovia z telefónu vytvorili pracovný nástroj pre každého moderného človeka. Vďaka dotykovému peru je totiž výbornou pomôckou pre písanie poznámok. Ide tiež o výborného cestovného spoločníka, keďže fotoaparát je najlepší, aký Samsung zatiaľ predstavil.

Kdekoľvek a za akýchkoľvek podmienok tak vytvoríte ostrú fotku plnú farieb. Rovnako je to aj so snímaním videa, dokonca aj v šere budete mať ostrý záber v rozlíšení 4K. V základnej výbave má inteligentný telefón šesť gigabajtovú pamäť a tiež 128 gigabajtové úložisko. Najlepšie je vybrať si mobil s väčšou pamäťou. Cena sa pohybuje na úrovni tisíc eur. Ide o jednu z ďalších noviniek, ktoré sa stali súčasťou mobilov úspešného Samsungu.

Vyskúšajte Huawei

Huawei Mate 20 Pro je inteligentný telefón z krásnym a elegantným dizajnom, ktorý po predstavení prekvapil dokonca aj odbornú verejnosť. Tento model má určite našliapnuté stať sa telefónom tohto roka. Výhodou je najmä jeho vysoký výkon.

Rovnako sa môže špičkový Huawei pochváliť aj efektným fotoaparátom, ktorý sa jednoducho ovláda len jednou rukou. Príjemnou novinkou je odblokovanie prístroja vašou tvárou, snímač funguje naozaj veľmi dobre.

O titul inteligentný telefón roka 2018 tak bojujú dva prístroje značky Huawei aj Samsung. Obe značky sa pritom pri vývoji vybrali iným smerom. Kým Samsung sa zameral na človeka, ktorý ocení najmú funkcie – Huawei zase stavil a vysoký výkon a výdrž, napríklad batéria má kapacitu až 4200 mAh. O tom najlepšom produkte však rozhodnú spotrebitelia.

Text: PR