Kancelárie v Bratislave v atraktívnych lokalitách

Ak sa vám pošťastí, možno aj vy si v Bratislave nájdete kanceláriu, ktorej sa budete držať zubami-nechtami. Nespoliehajte sa na to, že raz natrafíte na niečo lepšie, majte vysoké nároky hneď od začiatku.

Kancelárie v Bratislave v atraktívnych lokalitách
Kancelárie v Bratislave v atraktívnych lokalitách (Foto: PR)

Kde voľné kancelárie hľadať

Bratislava je veľké mesto, ponúka preto aj veľké množstvo priestorov, ktoré si viete prenajať ako kanceláriu. Ako pri kúpe nehnuteľnosti, tak aj pri jej prenajímaní však majte na pamäti, že treba dvakrát merať a raz strihať. Najmä pokiaľ si zháňate kanceláriu sami, bez odbornej pomoci. Je síce pravda, že nájomná zmluva môže byť uzavretá aj na krátky čas alebo od nej môžete kedykoľvek odstúpiť, nikdy však nie je príjemné, keď treba klientom vysvetľovať, že ste sa presťahovali, nehovoriac ešte aj o tom, že zmena sídla si automaticky vyžaduje kopec vybavovania na úradoch, čo vás zasa bude niečo stáť. Preto by najideálnejšie bolo nájsť si takú kanceláriu, ktorá vás neomrzí ani po rokoch. Nič nie je otravnejšie, ako denne trčať v zápche alebo ráno nemať kde zaparkovať… Stanovte si svoje požiadavky a pokojne sa vydajte na lov po najlepšej kancelárii s hlavou v oblakoch. Zaiste narazíte na tú pravú. Pokiaľ sa v Bratislave nevyznáte, požiadajte o referencie vašich známych alebo firmy, ktoré sa hľadaním vhodných priestorov na prenájom zaoberajú na profesionálnej úrovni. Jednoducho im prezentujte vaše požiadavky a oni spravia všetko preto, aby vám ušetrili čas aj peniaze.

Tie najlepšie kancelárie

Niekto sníva po malej, ale útulnej kancelárii, iný potrebuje veľké priestory, pretože pracuje v tíme alebo často prijíma veľa klientov, ktorých chce pohostiť pri šálke kávy. Čím väčšia kancelária, tým viac priestoru pre kancelársky nábytok a možno aj niečo navyše – pohodlnú pohovku s konferenčným stolíkom… Luxus, ktorý si nemôže dovoliť hocikto. Kancelárie v Bratislave sa od seba líšia lukratívnosťou lokality, rozmermi, technickým stavom budovy, ale určite aj cenou. Ak sa však bojíte, aby ste viac neprerobili ako zarobili, podmienky nájomnej zmluvy musia byť stanovené výhodne pre obe strany, pre vás ako nájomcov aj pre prenajímateľa. Profesionálni sprostredkovatelia sa dokážu postarať o to, aby ste si okrem vhodnej kancelárie našli aj korektného prenajímateľa, a čokoľvek s ním bude treba riešiť, vybavia za vás. Túžiť po kancelárii s vlastným parkoviskom, udržiavaným areálom, so zabezpečením, rýchlym pripojením na internet, so sociálnymi zariadeniami a kuchynkou, príp. už vybavenú kancelárskym nábytkom, ktorá by navyše bola cenovo dostupná a ku ktorej sa ľahko dostanete vlastným vozidlom či MHD, nie je smiešne. Treba len hľadať na správnych miestach.

Text:PR